B Black Rim Polished 17" är en snygg fälg som tillverkas av Borbet. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
Denna variant av B Black Rim Polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 25 mm. Denna fälg har ett navhål som är 64 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om Borbet B Black Rim Polished genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 342 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | B Black Rim Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 64 mm |
Borbet B Gold Rim Polished, 17"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 25 mm.
B Black Rim Polished från Borbet är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. Borbet A Silver Polished är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Borbet CW8 Black Rim Window Polished Matt är 18" och har en bultcirkel på 5/130.