En snygg fälg på 17" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för N Black Glossy. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Borbet N Black Glossy har en bredd på 7". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 47 mm. Navhålet på Borbet N Black Glossy är 63.4 mm stort. Borbet N Black Glossy är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Borbet N Black Glossy från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 341 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | N Black Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Borbet N Black Glossy är 16" och har en bultcirkel på 4/108.
W Black Polished Glossy från Borbet är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
N Black Glossy från Borbet. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 47 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Borbet CW3 Black Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 40.