Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2000 kronorsklassen. Fälgen heter W Black Polished Glossy och den tillverkas av Borbet. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Borbet W Black Polished Glossy har en fälgbredd på 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 63.4 mm stort navhål. Borbet W Black Polished Glossy kan du köpa från BytHjul för endast 1974 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 974 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | W Black Polished Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip är 20" och har en bultcirkel på 5/108.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip, 15"-fälg, 6.5" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 38 mm.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/108.