Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2200 kronorsklassen. Fälgen heter W Black Polished Glossy och den tillverkas av Borbet. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Borbet W Black Polished Glossy har en fälgbredd på 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 63.4 mm stort navhål. Borbet W Black Polished Glossy kan du köpa från BytHjul för endast 2189 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 189 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | W Black Polished Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Borbet W Mistral anthracite Glossy är 17" och har en bultcirkel på 5/108.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 47 mm. Borbet N Black Glossy är 17" och har en bultcirkel på 4/108.
17"-fälg från Borbet av modellen B Gold Rim Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 38 mm.
Denna 19"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter W Black Polished Glossy.