BY Titan Polished Matt 21" är en snygg fälg som tillverkas av Borbet. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. En uppsättning Borbet BY Titan Polished Matt kan bli din för endast 5868 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 868 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | BY Titan Polished Matt |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Y Titan Matt från Borbet. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Borbet Y Titan Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 45.
Y Titan Matt från Borbet. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
18"-fälg från Borbet av modellen Y Titan Matt. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.