BLX Black Polished Matt 19" är en snygg fälg som tillverkas av Borbet. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 72.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4532 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 532 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | BLX Black Polished Matt |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
19"-fälg från Borbet av modellen BLX Black Polished Matt. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.
Borbet BLX Brilliant Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
Borbet BLX Black Polished Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
Borbet BLX Black Polished Matt, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 35 mm.