BLX Brilliant Silver 19" är en snygg fälg som tillverkas av Borbet. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Inpressningsdjupet för Borbet BLX Brilliant Silver är 45 mm. Detta är en fälg med 72.6 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Borbet BLX Brilliant Silver 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 111 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | BLX Brilliant Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Denna 19"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter BLX Brilliant Silver.
20"-fälg av modellen BLX Brilliant Silver från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Borbet BLX Brilliant Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
BLX Black Polished Matt från Borbet. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.