Borbet N Black Glossy är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Borbet. Denna fälg är 8" bred. Borbet N Black Glossy har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2188 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 188 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | N Black Glossy |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip, 15"-fälg, 6.5" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 38 mm.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/108.