En snygg fälg på 18" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för VTX Graphite Polished. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Borbet VTX Graphite Polished fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 5/108).
Inpressningsdjupet för Borbet VTX Graphite Polished är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.6 mm stort. Du hittar mer information om Borbet VTX Graphite Polished genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 198 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | VTX Graphite Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter VTX Gloss Black.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Borbet VTX Graphite Polished är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter VTX Graphite Polished.
18"-fälg från Borbet av modellen VTX Graphite Polished. Bultcirkeln är 5/115, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.