Borbet har många snygga fälgar i sitt utbud och W Black Polished Glossy 20" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Borbet W Black Polished Glossy. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3356 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 356 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | W Black Polished Glossy |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Borbet W Mistral anthracite Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Denna 19"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter W Black Polished Glossy.
Borbet W Black Polished Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Fälg från Borbet på 18" med modellnamnet W Black Polished Glossy. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 50 mm.