Detta är en Borbet-fälg av modellen QX Black Polished Matt. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Borbet QX Black Polished Matt har en bredd på 8.5". Borbet QX Black Polished Matt har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 110 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/110.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för QX Black Polished Matt är 31 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.1 mm. BytHjul säljer Borbet QX Black Polished Matt 20" i sin webbshop för 4535 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 535 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | QX Black Polished Matt |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
QX Hyper Black Silver från Borbet. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
Denna 20"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter QX Black Polished Matt.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 44 mm. Borbet QX Black Polished Matt är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
QX Black Polished Matt 19" från Borbet med 8" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.