Denna 17"-fälg från Borbet har modellnamnet CW7 Black Matt. Fälgens bredd är 7". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Borbet CW7 Black Matt. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3900 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 900 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW7 Black Matt |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
CW7 Black Matt från Borbet. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 6/139.7.
Fälg från Borbet på 17" med modellnamnet CW7 Black Matt. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7" och ET-måttet är 63 mm.
Fälg från Borbet på 17" med modellnamnet CW7 Black Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7" och ET-måttet är 55 mm.
17"-fälg från Borbet av modellen CW7 Black Matt. Bultcirkeln är 6/130, bredden 17" och ET-måttet 55 mm.