Med ett pris på 3356 kronor är Borbet W Black Polished Glossy ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Borbet W Black Polished Glossy är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Borbet W Black Polished Glossy är 5/112.
Inpressningsdjupet för Borbet W Black Polished Glossy är 27 mm. Detta är en fälg med 66.7 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3356 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 356 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | W Black Polished Glossy |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.7 mm |
W Mistral anthracite Glossy från Borbet. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 27 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Borbet Z Black Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 27.
Borbet W Black Polished Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
20"-fälg av modellen W Black Polished Glossy från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.