En snygg fälg på 18" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för N Black Glossy. Borbet N Black Glossy har en fälgbredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Borbet N Black Glossy är 5/112.
Denna variant av N Black Glossy kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 41 mm. Navhålet på Borbet N Black Glossy är 66.5 mm stort. BytHjul säljer idag Borbet N Black Glossy för 2733 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 733 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | N Black Glossy |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 41 mm. Borbet Y Black Glossy är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter N Black Glossy.
Y Black Glossy från Borbet är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 41 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter N Crystal Silver.