Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2800 kronorsklassen. Fälgen heter LX18 Dull Black och den tillverkas av Borbet. Denna fälg är 8" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Borbet LX18 Dull Black är 5/112.
Fälgens ET-mått är 44 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. Borbet LX18 Dull Black kan du köpa från BytHjul för endast 2733 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 733 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | LX18 Dull Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Borbet LX18 Black Matt Rim Copper, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 44 mm.
LX18 Black Glossy Gold Spoke Rim från Borbet är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.
LX18 Black Matt Silver Spoke Rim från Borbet. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Borbet LX18 Black Glossy Rim Red är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 44.