Detta är en Borbet-fälg av modellen Z Mistral Anthracite Gloss Pol. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Inpressningsdjupet för Borbet Z Mistral Anthracite Gloss Pol är 30 mm. Borbet Z Mistral Anthracite Gloss Pol har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul säljer Borbet Z Mistral Anthracite Gloss Pol 20" i sin webbshop för 3610 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 610 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Z Mistral Anthracite Gloss Pol |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från Borbet på 18" med modellnamnet Z Mistral Anthracite Gloss Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 30 mm.
Fälg från Borbet på 20" med modellnamnet Z Mistral Anthracite Gloss Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 40 mm.
Z Mistral Anthracite Gloss Pol 18" från Borbet med 8" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Borbet Z Mistral Anthracite Gloss Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 51.