Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3100 kronorsklassen. Fälgen heter XR Brilliant Silver och den tillverkas av Borbet. Fälgbredden för denna variant av Borbet XR Brilliant Silver är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 26 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning Borbet XR Brilliant Silver kan bli din för endast 3002 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 002 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | XR Brilliant Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 19"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter BLX Brilliant Silver.
BLX Brilliant Silver från Borbet. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från Borbet på 19" med modellnamnet BLX Brilliant Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
Borbet BLX Brilliant Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.