Y Titan Matt 20" är en snygg fälg som tillverkas av Borbet. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Borbet Y Titan Matt har en fälgbredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 28 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. Du hittar mer information om Borbet Y Titan Matt genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 610 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Y Titan Matt |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Borbet Y Titan Matt, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Y Titan Matt från Borbet är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Denna 20"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter Y Titan Matt.
Y Titan Matt 20" från Borbet med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.