Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4700 kronorsklassen. Fälgen heter B Black Rim Polished och den tillverkas av Borbet. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Borbet B Black Rim Polished 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 670 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | B Black Rim Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
17"-fälg av modellen B Black Rim Polished från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 25 mm.
Borbet B Gold Rim Polished, 17"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 25 mm.
Fälg från Borbet på 17" med modellnamnet B Black Rim Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
18"-fälg från Borbet av modellen B Black Rim Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.