En snygg fälg på 20" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för Y Black Glossy. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 41 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 66.5 mm stort. En uppsättning Borbet Y Black Glossy kan bli din för endast 4011 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 011 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Y Black Glossy |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Y Black Glossy från Borbet är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 41 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
N Black Glossy 18" från Borbet med 8" bredd och ET på 41 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter N Black Glossy.
Denna 20"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter Y Titan Matt.