Med ett pris på 3024 kronor är Borbet W Black Polished Glossy ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Fälgens bredd är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 36 mm. Borbet W Black Polished Glossy har ett centrumhål (navhål) på 72.5 mm. Du hittar mer information om Borbet W Black Polished Glossy genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
3 024 kr | Besök BytHjul |
Märke | Borbet |
---|---|
Modell | W Black Polished Glossy |
Diameter | 20" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 114.3 |
Bultcirkel | 5/114.3 |
Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
Navhål | 72.5 mm |
W Mistral Antracite Glossy från Borbet är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 36 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
W Black Polished Glossy från Borbet. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
20"-fälg av modellen W Black Polished Glossy från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
20"-fälg av modellen BY Titan Polished Matt från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.