Denna 20"-fälg från Borbet har modellnamnet W Mistral anthracite Glossy. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 72.6 mm stort. En uppsättning Borbet W Mistral anthracite Glossy kan bli din för endast 3309 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 309 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | W Mistral anthracite Glossy |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Borbet W Mistral anthracite Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.
Fälg från Borbet på 20" med modellnamnet W Mistral anthracite Glossy. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.
16"-fälg av modellen W Mistral anthracite Glossy från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Borbet W Mistral anthracite Glossy, 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.