Denna 20"-fälg från Borbet har modellnamnet Y Black Glossy. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Borbet Y Black Glossy. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3610 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 610 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Y Black Glossy |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter N Black Glossy.
19"-fälg från Borbet av modellen LX19 Black Glossy Rim Red. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 50 mm.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter N Black Glossy.
18"-fälg från Borbet av modellen W Black Polished Glossy. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.