Detta är en Borbet-fälg av modellen BY Titan Polished Matt. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Borbet BY Titan Polished Matt är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Centrumhålet är 72.6 mm stort. Du hittar mer information om Borbet BY Titan Polished Matt genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 574 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | BY Titan Polished Matt |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
20"-fälg av modellen BY Titan Polished Matt från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.
BY Titan Polished Matt 21" från Borbet med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Borbet BY Titan Polished Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Borbet Y Titan Matt är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.