Borbet Y Titan Matt är en fälg på 18" från Borbet. Bredden på denna fälg är 8.5". Borbet Y Titan Matt har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 64.2 mm. BytHjul säljer idag Borbet Y Titan Matt för 2806 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 806 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Y Titan Matt |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 64.2 mm |
Denna 21"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter BY Titan Polished Matt.
Brock B32 Titan Metallic är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.
BY Titan Polished Matt från Borbet är en fälg på 21" med en bredd på 10.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Y Titan Matt från Borbet är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/100.