Med ett pris på 5262 kronor är Borbet CW3 Black Glossy ett bra alternativ bland 21"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Borbet CW3 Black Glossy har en fälgbredd på 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Borbet CW3 Black Glossy är 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Borbet CW3 Black Glossy 21".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 262 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Black Glossy |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Borbet CW3 Black Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 40.
CW3 Black Glossy 21" från Borbet med 9" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
CW3 Sterling Silver från Borbet är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Borbet CW3 Black Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 30.