En snygg fälg på 18" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för VTX Black Glossy. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Borbet VTX Black Glossy har en bredd på 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/115.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 70.3 mm. Borbet VTX Black Glossy är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Borbet VTX Black Glossy från BytHjul genom länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 445 kr | Besök BytHjul |
Märke | Borbet |
---|---|
Modell | VTX Black Glossy |
Diameter | 18" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 115 |
Bultcirkel | 5/115 |
Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
Navhål | 70.3 mm |
CW3 Black Glossy från Borbet. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/115.
CW3 Black Glossy 19" från Borbet med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/115.
Borbet CW3 Sterling Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 115 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
Denna 21"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/115 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter CW3 Black Glossy.