Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4500 kronorsklassen. Fälgen heter CW3 Black Glossy och den tillverkas av Borbet. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/115, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 115 mm.
Inpressningsdjupet för Borbet CW3 Black Glossy är 40 mm. Detta är en fälg med 70.1 mm stort navhål. BytHjul säljer Borbet CW3 Black Glossy 19" i sin webbshop för 4460 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 460 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Black Glossy |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 115 |
| Bultcirkel | 5/115 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
CW3 Black Glossy från Borbet. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/115.
Borbet CW3 Sterling Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 115 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
Fälg från Borbet på 20" med modellnamnet CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 5/115, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
CW3 Black Glossy 21" från Borbet med 9" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 5/115.