Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4400 kronorsklassen. Fälgen heter CW3 Black Glossy och den tillverkas av Borbet. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 118 mm och 5 hål för bultar.
Inpressningsdjupet för Borbet CW3 Black Glossy är 40 mm. Borbet CW3 Black Glossy har ett centrumhål (navhål) på 71.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Borbet CW3 Black Glossy. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4322 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 322 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Black Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
19"-fälg från Borbet av modellen CW3 Black Glossy. Bultcirkeln är 5/118, bredden 19" och ET-måttet 39 mm.
Borbet CW3 Mistral anthracite Glossy, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/118 bultcirkel och ET på 53 mm.
17"-fälg av modellen CW3 Gloss Black från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 61 mm.
CW3 Gloss Black från Borbet. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 53 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.