Borbet Y Titan Matt är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Borbet. Denna fälg är 8.5" bred. Borbet Y Titan Matt fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Inpressningsdjupet för Borbet Y Titan Matt är 40 mm. Centrumhålet är 72.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3744 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 744 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Y Titan Matt |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Fälg från Borbet på 17" med modellnamnet Y Titan Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 34 mm.
Y Titan Matt från Borbet. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Y Titan Matt från Borbet. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 31 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
18"-fälg av modellen Y Titan Matt från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 43 mm.