Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2200 kronorsklassen. Fälgen heter Y Titan Matt och den tillverkas av Borbet. Fälgbredden för denna variant av Borbet Y Titan Matt är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 34 mm. Navhålet på Borbet Y Titan Matt är 72.6 mm stort. BytHjul säljer Borbet Y Titan Matt 17" i sin webbshop för 2166 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 166 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | Y Titan Matt |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
18"-fälg av modellen Y Titan Matt från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 34 mm.
Y Titan Matt från Borbet. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Borbet Y Titan Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 32.
Fälg från Borbet på 17" med modellnamnet Y Titan Matt. Bultcirkeln är 5/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 37 mm.