Denna 18"-fälg från Borbet har modellnamnet CW5 Mistral Antracite Glossy. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Borbet CW5 Mistral Antracite Glossy har en bredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Inpressningsdjupet för Borbet CW5 Mistral Antracite Glossy är 53 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Borbet CW5 Mistral Antracite Glossy 18" i sin webbshop för 3833 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 833 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW5 Mistral Antracite Glossy |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
CW5 Mistral Antracite Glossy 18" från Borbet med 7.5" bredd och ET på 53 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
Denna 18"-fälg från Borbet har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 53 mm. Modellen heter CW5 Mistral Anthracite Gloss Pol.
Borbet CW3 Mistral Antracite Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 45.
16"-fälg från Borbet av modellen CW5 Mist Antracite Gloss Polis. Bultcirkeln är 5/160, bredden 16" och ET-måttet 60 mm.