Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Borbet CW3 Sterling Silver vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Borbet CW3 Sterling Silver har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Denna variant av CW3 Sterling Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 63 mm. Centrumhålet på denna fälg är 78.2 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Borbet CW3 Sterling Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4136 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 136 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Sterling Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 63 mm |
| Navhål | 78.2 mm |
18"-fälg från Borbet av modellen CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 18" och ET-måttet 53 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Borbet CW3 Sterling Silver är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Fälg från Borbet på 19" med modellnamnet CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 55 mm.
21"-fälg från Borbet av modellen CW3 Sterling Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 55 mm.