CW5 Black Pol Matt 16" är en snygg fälg som tillverkas av Borbet. Denna fälg är 6.5" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 5/160.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 60 mm. Denna variant av CW5 Black Pol Matt har ett navhål/centrumhål som är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2837 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 837 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW5 Black Pol Matt |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 60 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
16"-fälg av modellen CW5 Black Matt från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 60 mm.
16"-fälg från Borbet av modellen CW5 Mist Antracite Gloss Polis. Bultcirkeln är 5/160, bredden 16" och ET-måttet 60 mm.
16"-fälg från Borbet av modellen CW5 Mist Antracite Gloss. Bultcirkeln är 5/160, bredden 16" och ET-måttet 60 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 60 mm. Borbet CW5 Mistral Anthracite Gloss Pol är 16" och har en bultcirkel på 5/120.