En snygg fälg på 17" från Borbet. Denna modell har Borbet valt att kalla för CW3 Black Glossy. Bredden på denna fälg är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 6/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 52 mm. Denna fälg har ett navhål som är 84.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Borbet CW3 Black Glossy 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 338 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Borbet |
|---|---|
| Modell | CW3 Black Glossy |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
18"-fälg av modellen CW3 Black Glossy Red Ring från Borbet. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/130 och ett ET-mått på 47 mm.
Borbet CW3 Black Glossy är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 47.
CW3 Black Glossy 20" från Borbet med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
18"-fälg från Borbet av modellen CW3 Black Glossy. Bultcirkeln är 5/130, bredden 18" och ET-måttet 37 mm.