Brock RC30 Shiny Black är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Brock. Bredden på denna fälg är 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av RC30 Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 65.1 mm stort. BytHjul säljer Brock RC30 Shiny Black 16" i sin webbshop för 1324 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 324 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC30 Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 16"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter RC30 Crystal Silver.
16"-fälg av modellen RC30 Shiny Black från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 32 mm.
RC30 Crystal Silver 16" från Brock med 6.5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
16"-fälg av modellen RC30 Shiny Black från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.