Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1800 kronorsklassen. Fälgen heter RC27 Crystal Silver och den tillverkas av Brock. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Brock RC27 Crystal Silver har en bredd på 6". Brock RC27 Crystal Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 5/100).
Denna variant av RC27 Crystal Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Detta är en fälg med 57.1 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Brock RC27 Crystal Silver för 1765 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 765 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC27 Crystal Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
16"-fälg från Brock av modellen RC27 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/100, bredden 16" och ET-måttet 35 mm.
Brock RC27 Black Matt, 16"-fälg, 6" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
Brock RC27 Black Full Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 6" bredd och ET 35.
RC27 Shiny Black från Brock. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.