Brock har många snygga fälgar i sitt utbud och RC27 Shiny Black 17" är inget undantag. Fälgens bredd är 7". Brock RC27 Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 105 mm (bultcirkel 5/105).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 56.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Brock RC27 Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 1833 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 833 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC27 Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 105 |
| Bultcirkel | 5/105 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 56.6 mm |
RC27 Shiny Black 16" från Brock med 6.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/105.
17"-fälg av modellen Zenith. Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/105 och ett ET-mått på 42 mm.
Fälg från Aluett på 17" med modellnamnet 87 Silver. Bultcirkeln är 5/105, bredden 7" och ET-måttet är 40 mm.
87 Graphite-Grey Matt från Aluett. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/105.