Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4000 kronorsklassen. Fälgen heter B40 Ferric Grey Matt och den tillverkas av Brock. Fälgens bredd är 8". Brock B40 Ferric Grey Matt har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 108 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/108.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.4 mm. En uppsättning Brock B40 Ferric Grey Matt kan bli din för endast 3947 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 947 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B40 Ferric Grey Matt |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Brock B40 Ferric Grey Matt, 19"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 45 mm.
Denna 20"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 46 mm. Modellen heter B40 Ferric Grey Matt.
B40 Ferric Grey Matt från Brock är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Denna 20"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter B40 Ferric Grey Matt.