Detta är en Brock-fälg av modellen RC36 Black Full Pol. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Brock RC36 Black Full Pol är 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för RC36 Black Full Pol är 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3921 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 921 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC36 Black Full Pol |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
RC36 Black Full Pol från Brock. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Brock RC36 Black Full Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
20"-fälg från Brock av modellen RC36 Black Full Pol. Bultcirkeln är 5/110, bredden 20" och ET-måttet 37 mm.
20"-fälg av modellen RC36 Black Full Pol från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.