Denna 19"-fälg från Brock har modellnamnet B41 Ferric Grey. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Brock B41 Ferric Grey har en bredd på 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Denna variant av B41 Ferric Grey kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.4 mm. Brock B41 Ferric Grey kan du köpa från BytHjul för endast 3714 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 714 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B41 Ferric Grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
B41 Ferric Grey från Brock. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Denna 22"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 41 mm. Modellen heter B41 Ferric Grey.
B41 Ferric Grey från Brock. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
B41 Ferric Grey från Brock är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 36 mm. Bultcirkeln är 5/112.