Brock B36 Satin Black Matt är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Brock. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.6 mm. BytHjul säljer Brock B36 Satin Black Matt 17" i sin webbshop för 2692 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 692 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B36 Satin Black Matt |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter B36 Satin Black Matt.
B36 Satin Black Matt från Brock är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/120.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. Brock B36 Satin Black Matt är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
B36 Satin Black Matt 18" från Brock med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.