Brock B43 Black Full Polish är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Brock. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Brock B43 Black Full Polish har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Brock B43 Black Full Polish är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 52 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Brock B43 Black Full Polish. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4082 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 082 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B43 Black Full Polish |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Infiny har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Spike Bright Black Machined Face Black Lip.
Fälg från Brock på 19" med modellnamnet B43 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 52 mm.
19"-fälg från Brock av modellen B43 Black Full Polish. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 46 mm.