Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5600 kronorsklassen. Fälgen heter B43 Shiny Black och den tillverkas av Brock. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet för Brock B43 Shiny Black är 58 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. En uppsättning Brock B43 Shiny Black kan bli din för endast 5539 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 539 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B43 Shiny Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg från Brock av modellen B43 Black Full Polish. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 58 mm.
B43 Cosmic Grey Matt 20" från Brock med 10" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
RC36 Shiny Black från Brock. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 58 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
RC36 Black Full Pol från Brock är en fälg på 20" med en bredd på 10" och ET 58 mm. Bultcirkeln är 5/112.