Brock RC27 Shiny Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Brock. Denna fälg är 7.5" bred. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 54 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.7 mm stort. BytHjul säljer Brock RC27 Shiny Black 17" i sin webbshop för 1952 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 952 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC27 Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 66.7 mm |
Brock RC27 Shiny Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 54 mm.
Denna 18"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 54 mm. Modellen heter RC27 Shiny Black.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 54 mm. Brock RC27 Black Full Polish är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från Brock på 17" med modellnamnet RC27 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 52 mm.