Brock B43 Shiny Black är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Brock. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Brock B43 Shiny Black har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för B43 Shiny Black är 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57.1 mm. Brock B43 Shiny Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Brock B43 Shiny Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 835 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B43 Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Infiny har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Spike Bright Black Machined Face Black Lip.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
16"-fälg av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.