Med ett pris på 2087 kronor är Brock RC27 Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Brock RC27 Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Centrumhålet är 66.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Brock RC27 Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2087 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 087 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC27 Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
Brock RC27 Black Full Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 35.
RC27 Black Matt 18" från Brock med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
RC27 Shiny Black från Brock är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Brock RC27 Crystal Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.