Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Brock RC27 Crystal Silver vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Inpressningsdjupet för Brock RC27 Crystal Silver är 46 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67.1 mm. RC27 Crystal Silver 18" är en snygg fälg för 1998 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 998 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | RC27 Crystal Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Brock RC27 Crystal Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Brock RC27 Crystal Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 34.
Brock RC27 Crystal Silver, 18"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
16"-fälg av modellen RC27 Crystal Silver från Brock. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.