Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4600 kronorsklassen. Fälgen heter B32 Matt Black och den tillverkas av Brock. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Brock B32 Matt Black har en fälgbredd på 9.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Denna variant av B32 Matt Black har ett navhål/centrumhål som är 66.1 mm stort. BytHjul säljer Brock B32 Matt Black 20" i sin webbshop för 4567 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 567 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B32 Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
B32 Shiny Black från Brock är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Fälg från Brock på 20" med modellnamnet B32 Matt Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
Denna 20"-fälg från Brock har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter B32 Chrystal Silver.
B32 Titanium Full Polish från Brock. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.