Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Brock B33 Crystal Silver vara värt att ta en titt på. Brock B33 Crystal Silver har en fälgbredd som är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Brock B33 Crystal Silver är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Brock B33 Crystal Silver kan du köpa från BytHjul för endast 3131 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 131 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Brock |
|---|---|
| Modell | B33 Crystal Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Fälg från Brock på 18" med modellnamnet B33 Crystal Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 38 mm.
Brock B33 Crystal Silver, 18"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
18"-fälg från Brock av modellen B33 Crystal Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 30 mm.
B33 Black Full Polish 19" från Brock med 8.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.